~~Hatha Joga
Joga wywodzi się z Indii, gdzie jest praktykowana w różnych odmianach od ponad 4000 lat. Termin joga ma wiele znaczeń, ale dwa spośród nich oddają najpełniej istotę tego systemu: ujarzmienie i zjednoczenie. Ujarzmienie własnego ciała, zmysłów, zachcianek, popędów, nie chodzi tu jednak o wyparcie lub stłamszenie, ale o zapanowanie nad nimi tak, aby nam służyły oraz pomagały w rozwoju fizycznym, psychicznym i duchowym. Drugie znaczenie terminu joga to zjednoczenie - tego co fizyczne, psychiczne i duchowe, zsynchronizowanie na najwyższym możliwym poziomie. Takie poddanie, aby mogło przejawić się to, co w nas najlepsze. Jest to więc system samodoskonalenia, samodyscypliny, który ma przygotować nas do poznania swojej prawdziwej Natury, życia zgodnie z nią i zjednoczenia z Najwyższym. Joga to jedna z 6 wypracowanych w tradycji wedyjskiej ścieżek duchowego rozwoju (darsiana) prowadzących do wyzwolenia. Każda z tych ścieżek oparta była na pewnych założeniach natury filozoficznej. Są to założenia nierozerwalnie związane z uniwersalnymi prawami szacunku do życia, prawdy i cierpliwości, które są niezbędnymi czynnikami w wypracowywaniu spokojnego oddechu, zrównoważonego umysłu i nieugiętej woli. W tym właśnie tkwią moralne wartości jogi.
Program zajęć oparty jest w głównej mierze na materiale podręczników anatomii i psychologii jogi                      ( Anatomia Hatha Jogi oraz Joga i psychoterapia )
Podstawowym celem praktyki Hatha Jogi oraz najważniejszym aspektem naszej metody jest uwolnienie, za pomocą ćwiczeń Hatha Jogi, blokad w ciele energetycznym ( psychicznym ), powstałych na skutek zarówno różnorodnych przeżyć jak i kultywowania szkodliwych nawyków życiowych.
Stopniowe uwalnianie energii zamkniętej w blokach energetycznych w całym ciele prowadzi do poprawy samopoczucia oraz ogólnej kondycji zdrowotnej, a w miarę postępów w praktyce - do wzrostu motywacji, poprawy samooceny i rozwijania zdolności kreatywnych.
Stale zwiększanie potencjału energetycznego w organizmie oraz oczyszczanie systemu krążenia energii powoduje, że stopniowo możliwe jest pozbycie się różnego rodzaju dolegliwości i chorób : od bólu i złego samopoczucia, aż po poważniejsze problemy zdrowotne - możliwe jest również korygowanie wad postawy oraz rehabilitacja po przebytych urazach i operacjach.