KRAV-MAGA

To izraelski, nowoczesny system walki i realnej samoobrony. Israeli Krav-Maga jest oficjalnie używana przez Izraelskie Siły Obronne (IDF, T'sahal), izraelski wywiad, służby bezpieczeństwa oraz Policję Izraelską i Straż Graniczną. System bazuje na podstawowych odruchach obronnych człowieka. Posiada różne pchnięcia i uderzenia na okolice gardła, oczu, kopnięcia w strefę krocza oraz w nogi. System cały czas ewoluuje na drodze licznych badań i doświadczeń użytkowników, ale także przejmując z innych systemów obronnych bądź sztuk walki najbardziej skuteczne rozwiązania.

Krav Maga została opracowana w nieprzyjaznym środowisku, gdzie praca żołnierzy izraelskich nie dopuszcza wiele czasu do uczenia się technik obronnych. Krav Maga w przeciwieństwie do wielu innych systemów zawiera nowoczesne metody samoobrony, które przeznaczone są do stosowania przed atakującym nieuzbrojonym i uzbrojonym napastnikiem, oraz przed wieloma napastnikami.

Treningi skupiają się bardziej na zasadach niż technikach, ponieważ ataki nigdy nie są identyczne.

Krav Maga jest zintegrowanym systemem, oznacza to że w uczeniu się techniki stosuje się więcej niż jedną sytuację, gdzie zastosowanie działa przeciw wielu ataków. System skupia się na walce a nie na sztuce techniki nie są wykonywane finezyjnie ale za to bardzo skutecznie. W Krav Maga treningi szkoleniowe są otwarte dla każdego, kto interesuje się samoobroną i walką.