Trening outdoor

1.Ćwiczenia na dworze.
Coraz bardziej popularna forma w  naszym pięknym kraju .Widujemy coraz więcej biegających coraz więcej jeżdzących na rowerach rolkach itp. W krajach bardziej rozwiniętych obyczajowo aby obcować z naturą  są tworzone programy treningowe aby móc wyjść na zewnątrz i trenować w pełni profesjonalnie.
Wystarczy spojrzeć na przemysł odzieżowy jak mocno zmieniają się trendy oraz stylistyka odzieży tak zwanej outdoorowej. śmiałe żywe kolory, ciekawe kroje oraz wygoda użytkowa , jakość tkanin chroniących ciała osób trenujących przed działaniami np. deszczu wiatru itp.

Zalety treningu : Kontakt z otoczeniem zewnętrznym. Nie po to wychodzę z pomieszczenia np. z biura   żeby ćwiczyć w pomieszczeniu.
Szybkie pozbycie się stresu i dotlenienie (tabletka antystresowa) . Chociażby patrzenie na kolor zielony który daje skupienie i odprężenie.
Naukowcy zbadali iż trening na zewnątrz 30 min wydziela więcej hormonu szczęścia w organizmie niż trening w pomieszczeniu zamkniętym.
Jeśli chodzi o logistykę czas porównywalny co zaplanowanie treningu w klubach.

2.Popularne miejsca w których można poznać program treningu niezależnego od tego gdzie jesteś po prostu trenuj.  to między innymi lofty , otwarte duże po fabryczne przestrzenie, wnętrza powiązania cegły, szkła i metalu.
Stają się bardzo modne miejsca różniące się od popularnych klubów fitness. Wychodzimy do świata przestrzeni w którym możemy spotkać  podobnych do siebie ludzi o wspólnych zainteresowaniach w sferze treningu ciała i hartu ducha a zarazem innych w sferach zawodowych. Miejsca gdzie tak zwany ,,lans,, jest mega nie na miejscu liczy się to co robisz, jak to robisz i jakim jesteś z natury człowiekiem. Z psychologicznego punktu widzenia jak podchodzisz do danego zadania/ćwiczenia czy walczysz czy odpuszczasz!
Zmagania się z wyzwaniem założonego przez Coacha programu treningowego czasem nie tylko swoim ale np. też teamu w którym właśnie się nalazłeś .
Miejsca w których preferowane są zajęcia treningu funkcjonalnego, trening który powstał na potrzeby sportu wyczynowego. Wyczynowcy wplatając ta metodę treningu w swój codzienny trening uzyskują co raz to lepsze wyniki sportowe a jednocześnie chronią swoje ciało i minimalizują ryzyko występowania kontuzji.
Trening funkcjonalny to taki w którym nie używamy maszyn, a  hasłem przewodnim tego treningu jest ,,Twoje ciało jest maszyną ,,
Program ten w ostatnich latach został bardzo mocno wchłonięty przez rynek fitness, gdzie wszyscy czerpią ogromne korzyści ku temu aby poprawić swoje sylwetki i zadbać o lepsze zdrowie.
Na tego rocznych targach FIBO 2013, 80% procent wystawców promowało urządzenia do treningu funkcjonalnego. Urządzenia których możesz używać we wewnątrz jak i na zewnątrz klubu.